Szolgáltatások

Tervezőként hiszünk a folyamatosságban és az emlékek megőrzésének fontosságában; büszkék vagyunk arra az évszázadok alatt felhalmozódott tudásra, amely a múlt és jelen kertjeit, parkjait, köztereit alkotta. A feltétlen újszerűség görcsös akarása helyett a természetes egyszerűség jó megoldásaira törekszünk.

 Munkánk során tiszteletben tartjuk az ökonómia és az ökológia törvényeit, célunk legjobb tudásunk szerint megfelelni környezetünk esztétikai elvárásainak. Meggyőződésünk, hogy olyan hiteles emberi környezet kialakításában tudunk részt venni, ami mind a tágabb fizikai és szellemi kontextusában, mind részleteiben magas szinten képes megfelelni a használói - és az alkotói - igényeknek.

01. Tájépítészet

A tájépítészet az építészet nemzetközileg elismert szakága, művelői hazánkban a Magyar Építész Kamara tagjai. Igazolt szakmai gyakorlati idő elvégzése után jogosultak önálló vagy szakági tanulmány-, koncepció-, engedélyezési-, tender- és kiviteli tervek; valamint települési, településrészi, regionális szintű fejlesztési- és rendezési tervek elkészítésére. A tájépítészek célja a szabadterek minőségi alakítása, a táji léptéktől kezdve a települési zöldfelületeken keresztül egészen a legkisebb szabadtéri berendezési tárgyakig. Szakmai szempontjaik között kiemelt fontossággal szerepel a települések ökológiai működésének fejlesztése – a környezet- és a természetvédelem eszközrendszerének felhasználásával.

02. Tanulmányterv

A tanulmányterv-készítési szakaszban a megbízói felvetések mentén feltárjuk a tájépítészeti létesítmény megvalósításának kielégíthető követelményeit, meghatározzuk az adott keretrendszerben reális tájépítészeti megoldásokat.

03. Koncepcióterv

A koncepcióterv-készítési szakaszban a megbízóval együttműködve, a megbízó által szolgáltatott alapadatok (ideális esetben tanulmányterv) alapján konkrét vázlatokat készítünk. Ennek a tervfázisnak legfontosabb része az ötletek és azok szakmai következményeinek reális láttatása, és ezáltal a helyes döntéselőkészítő anyag elkészítése.

04. Engedélyezési terv

Az építési- és szakhatóságok az engedélyezési tervdokumentáció alapján vizsgálják meg, hogy a tervezett létesítmény a kérelemben foglaltak alapján megfelel-e a jogszabályokban, szabványokban előírt szakmai, műszaki és tartami követelményeknek.

05. Tenderterv

A tendereztetés célja a leendő kivitelező kiválasztása. A tenderterv a lehető legrészletesebben tartalmazza az összes beépítésre kerülő anyag minőségi és mennyiségi meghatározását, a kivitelezés várható menetének megértéséhez szükséges rajzi munkarésszel együtt.

06. Kiviteli terv

A megbízó által jóváhagyott és a hatóság által engedélyezett terv és költségbecslés alapján – a szükséges részletrajzokkal és pontos műszaki meghatározásokkal együtt – elkészítjük a létesítmény kivitelezési tervét, amely alkalmas a teljes körű kivitelezési munkák elvégzésére.

07. Tervpályázat

Az önkormányzat vagy beruházó a legkedvezőbb tervi megoldások megismerése és a leendő tervező személyének kiválasztása érdekében tervpályázatot írhat ki, amely – a tapasztalatok szerint – a minőségi végeredmény egyik legerősebb biztosítéka.

08. Generáltervezés

A generáltervezés során a komplex létesítmény teljes tervezését irányítjuk és felügyeljük – tehát ilyen esetekben a hagyományos tájépítészeti szakági feladatokon túl vállalásunk része a geodéziai, tartószerkezeti-, külső közműellátási-, közúti, forgalomtechnikai tervezés is.
View